EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Novinky a články  ::  Zpracování Energetického posudku pro žádost o dotaci z programu OPŽP  :: 

Novinka EkoWATTu

Zpracování Energetického posudku pro žádost o dotaci z programu OPŽP

18. 4. 2016 V srpnu by měla být vyhlášena další výzva na zateplování a výměnu zdrojů pro veřejné budovy z programu OPŽP.

Doporučujeme začít s přípravou žádosti a zejména povinných příloha již nyní!

Zpracujeme vám Energetický posudek, poradíme s návrhem vhodného technického řešení a přípravou projektové dokumentace, pomůžeme s povinnými přílohami, vyplníme vám celou žádost v systému MS2014+, včetně CBA a pomůžeme s podání žádosti.

EkoWATT má se zpracováním energetických posudků (dříve auditů) pro operační programy a podáním žádostí pro OPŽP rozsáhlé zkušenosti. V minulém programovém období jsme zpracovali energetický audit pro OPŽP pro 35 budov. Podávali jsme 18 žádostí, které všechny uspěly a získaly dotaci.

Mezi uznatelné výdaje patří opatření směřující k úspoře energie, tedy zejména zateplení a výměna oken. Dále pak instalace nuceného větrání s rekuperací (zajištění kvalitního větrání je nově u školských zařízení povinné), realizace systémů využívajících odpadní teplo či instalace solárních kolektorů.
Podporována je i výměna zdroje (z fosilních paliv či elektřiny) za plynový kotel, zdroje na biomasu, tepelné čerpadlo či kogenerace.

Samostatná výměna zdroje je také možná, v případě že budova splňuje (splní) předepsanou minimální energetickou náročnost.

Žádosti se podávají v novém centrálním systému všech operačních programů MS2014+. Ukončení příjmu žádostí je 15. dubna 2016.

Novým povinným požadavkem a povinnou přílohou žádosti je Zavedení energetického managementu, tedy systému který umožňuje evidenci, kontrolu a řízení spotřeby energie v rekonstruovaném objektu. Zpracujeme vám potřebný dokument pro OPŽP, pomůžeme vám energetický management efektivně a jednoduše nastavit.

Celé znění výzvy najdete na www.opzp.cz.

Odkaz: http://www.opzp.cz/vyzvy/19-vyzva

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect