EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Novinky a články  :: 

Novinky a články

Chcete si postavit fotovoltaickou elektrárnu?

30. 10. 2008 Navštivte seminář o přípravě záměru výstavby fotovoltaické elektrárny - v Praze, ve Středočeském a Jihočeském kraji. Již 12. a 13. 10. 2008.

Praktické otázky a postup při přípravě projektu fotovoltaické elektrárny

22. 10. 2008 Praktickým otázkám přípravy projektu fotovoltaické elektrárny se věnuje naše nová www stránka. Zabývá vlivem umístění panelů na produkci elektřiny, výhodami a nevýhodami různých fotovoltaických systémů a vhodným postupem při zřizování fotovoltaické elektrárny. Uvádí také srovnání výkupní ceny elektřiny z fotovoltaiky ve vybraných státech.

Upozornění pro ekocentra žádající o dotaci z OPŽP

15. 10. 2008 Jednou z podmínek úspěchu žádosti o dotaci je dobře zpracovaný energetický audit a jeho soulad s projektovou dokumentací a žádostí o dotaci.

Průkaz energetické náročnosti budovy

6. 10. 2008 Od 1. 1. 2009 platí pro všechny novostavby a pro rekonstrukce větších budov zákonná povinnost zpracovat Průkaz energetické náročnosti budovy. Veřejně přístupné budovy mají navíc povinnost průkaz viditelně vyvěsit. Informujte se včas!

Semináře o energiích pro učitele

15. 9. 2008 Zveme učitiele středních škol na bezplatné semináře o úsporách energie ve výuce.

Nové stránky EkoWATTu

4. 8. 2008 Zveřejnili jsme nové www stránky EkoWATTu. Nově na stránkách najdete přehledně uspořádané Publikace a studie z dílny EkoWATTu, kalendář našich akcí a rubriku EkoWATT v médiích.

Program dotací na přeměnu topných systémů a využití obnovitelných zdrojů energie na území hl. m. Prahy

22. 7. 2008 Rada hl. m. Prahy vyhlásila Program dotací na přeměnu topných systémů a využití obnovitelných zdrojů energie na území hl.m.Prahy v roce 2008. Dotace je určena pro fyzické nebo právnické osoby s trvalým pobytem nebo sídlem na území České republiky, které na území hl. m. Prahy v době od 1. 11. 2007 do 31. 10. 2008 změnily topný systém ve prospěch ušlechtilých paliv, případně instalovala systém využívající obnovitelné zdroje energie (dále jen „OZE“) v bytě nebo bytovém domě.

Úspora energie nevede jen přes vypínání videa

18. 7. 2008 Opatření v oblasti energetických úspor a využití obnovitelných zdrojů energie jsou dobře využitelné i v běžné domácnosti. Článek Josefa Jandy na serveru Měšec.cz.

Dotační programy znovu otevřeny

6. 7. 2008 Program dotací na ekologické vytápění a ohřev vody pro byty a rodinné domy (SFŽP) a Program PANEL na podporu oprav, modernizace nebo rekonstrukce panelového bytového domu otět přijímají žádosti.

Co lze čekat od energeticého štítkování budov?

23. 6. 2008 Budova, ať už jde o rodinný či bytový dům nebo třeba administrativní budovu, spotřebuje řádově více energie než domácí spotřebič. Energetické štítkování budov je tedy na místě. Kupující, nájemce či stavebník by měli mít možnost snadno zjistit, jak na tom dům je a kolik zaplatí za jeho energetický provoz. Od ledna roku 2009 vznikne pro nově stavěné budovy a rekonstrukce většího rozsahu povinnost zpracovat tak zvaný Průkaz energetické náročnosti budovy.

 

« | 1 | .. | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | »

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect