EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Novinky a články  :: 

Novinky a články

Semináře o energiích pro učitele

15. 9. 2008 Zveme učitiele středních škol na bezplatné semináře o úsporách energie ve výuce.

Nové stránky EkoWATTu

4. 8. 2008 Zveřejnili jsme nové www stránky EkoWATTu. Nově na stránkách najdete přehledně uspořádané Publikace a studie z dílny EkoWATTu, kalendář našich akcí a rubriku EkoWATT v médiích.

Program dotací na přeměnu topných systémů a využití obnovitelných zdrojů energie na území hl. m. Prahy

22. 7. 2008 Rada hl. m. Prahy vyhlásila Program dotací na přeměnu topných systémů a využití obnovitelných zdrojů energie na území hl.m.Prahy v roce 2008. Dotace je určena pro fyzické nebo právnické osoby s trvalým pobytem nebo sídlem na území České republiky, které na území hl. m. Prahy v době od 1. 11. 2007 do 31. 10. 2008 změnily topný systém ve prospěch ušlechtilých paliv, případně instalovala systém využívající obnovitelné zdroje energie (dále jen „OZE“) v bytě nebo bytovém domě.

Úspora energie nevede jen přes vypínání videa

18. 7. 2008 Opatření v oblasti energetických úspor a využití obnovitelných zdrojů energie jsou dobře využitelné i v běžné domácnosti. Článek Josefa Jandy na serveru Měšec.cz.

Dotační programy znovu otevřeny

6. 7. 2008 Program dotací na ekologické vytápění a ohřev vody pro byty a rodinné domy (SFŽP) a Program PANEL na podporu oprav, modernizace nebo rekonstrukce panelového bytového domu otět přijímají žádosti.

Co lze čekat od energeticého štítkování budov?

23. 6. 2008 Budova, ať už jde o rodinný či bytový dům nebo třeba administrativní budovu, spotřebuje řádově více energie než domácí spotřebič. Energetické štítkování budov je tedy na místě. Kupující, nájemce či stavebník by měli mít možnost snadno zjistit, jak na tom dům je a kolik zaplatí za jeho energetický provoz. Od ledna roku 2009 vznikne pro nově stavěné budovy a rekonstrukce většího rozsahu povinnost zpracovat tak zvaný Průkaz energetické náročnosti budovy.

Nebojte se luxusu. Umí ušetřit.

29. 4. 2008 Článek Hospodářských novin o energeticky úsporných spotřebičích.

Energetická náročnost je náročná

3. 4. 2008 Povinnosti nechat si zpracovat nikterak levné průkazy energetické náročnosti budov se od 1. ledna 2009 nevyhnou ani mnohá města či obce. Článek v časopisu Moderní obec.

Velké budovy závodí v plýtvání energií

28. 3. 2008 Energiemi se plýtvá i v nově postavených administrativních budovách. Ty leckdy jen sotva splňují požadavky norem a jsou nemalou zátěží pro jejich provozovatele a nájemce. Článek Hospodářských novin,

České domy jako cedník. Zbytečně platíme tisíce

26. 3. 2008 Většina domů v ČR patří do kategorie "energeticky neúsporné". Platí to bohužel i pro většinu novostaveb. Článek na Aktualne.cz

 

« | 1 | .. | 18 | 19 | 20 | »

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect