EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Publikace a studie podle kategorie  :: 

Publikace a studie

Publikace podle typu >>   Publikace podle data >>  

 

Zhodnocení instalací nuceného větrání v rodinných a bytových domech

obrázek - Zhodnocení instalací nuceného větrání v rodinných a bytových domech

Ing. arch. Martin Šimůnek

2017 / Typ: Odborné studie / Formát: elektronická - PDF A4, 9,1 MB / Počet stran: 59 / Stáhnout

Studie se zabývá zhodnocením stávajících realizací systémů nuceného větrání s rekuperací tepla v rodinných a bytových domech v České Republice. Celkem jedenáct realizací nuceného větrání je podrobně popsáno a vyhodnoceno. Důraz je kladen na osobní hodnocení uživatelů: zkušenosti s projektováním a realizací, zkušenosti s provozem a ovládáním systému nuceného větrání a s údržbou. Součástí studie bylo i měření koncentrace CO2 a spotřeby elektrické energie na provoz rekuperační jednotky. V závěrečném shrnutí jsou popsány zkušenosti uživatelů s provozem nuceného větrání, provozními režimy, ovladatelností, hlučností, prašností, čištěním rozvodů a rekuperátoru, regulací, pocitové relativní vlhkosti v interiéru, čidly a filtry. Studie je doplněna množstvím fotografií.

Úspory energií a nákladů v pobytových zařízeních sociálních služeb

obrázek - Úspory energií a nákladů v pobytových zařízeních sociálních služeb

Karel Srdečný

2017 / Typ: Odborné studie / Formát: elektronická - PDF A4, 3,7 MB / Počet stran: 25 / Stáhnout

Studie se zaměřuje na opatření vedoucí ke snížení úspory energie v objektech sociálních služeb a zejména v pobytových zařízeních, tedy DPS (Dům s pečovatelskou službou), Domovy seniorů, stacionáře, hospice, Domovy mládeže atd. Tato zařízení jsou, vzhledem k charakteru svého provozu, zatížená značnými provozními náklady na spotřebu energie (nepřetržité vytápění, vysoká spotřeba teplé vody) a zároveň zde existuje významný potenciál energetických úspor. Náklady na energie (a vodu) tvoří v těchto zařízeních 5 až 10% celkového rozpočtu. Pro většinu zařízení sociální péče je problematika úspor energie problémem, pro který nemají potřebné odborné znalosti a informace.

« | 1 | 2 | 3

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect