Na tomto webu jsou soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie. Více zde |

Certifikace budovy Green Point

Nová oválná skleněná fasáda budovy Green Point u výjezdu z tunelu Mrázovka, Plzeňskou a Mozartovou ulicí v Praze 5 na Smíchově doplnila porfolio certifikovaných novostaveb v ČR.

Investice pana Alessandra Pasquala ve výši přibližně 350 milionů korun nabízí 7,5 tis. m2 kanceláří a v každém patře prostory pro 125 pracovních míst.

Studiu AHK Architekti se podařilo vytvořit uprostřed vytíženého dopravního uzlu oázu klidu pomocí odhlučněné fasády, jejíž součástí je střešní terasa s výhledem na Prahu a vnitřní atrium se třemi panoramatickými výtahy.

Tato energeticky úsporná a ekologicky šetrná budova s certifikátem BREEAM Excellent, realizovaném v režii EkoWATT CZ, se svými osmi nadzemními a třemi podzemními podlažími disponuje řadou zajímavých technologických řešení, jako jsou například:

🟢  fasáda se speciálním útlumem hluku a skvělými tepelně technickými parametry pro plnění standardu budovy s téměř nulovou spotřebou (nZEB),
🟢  chladící jednotka s turbocore kompresorem a vodou chlazenými věžemi s EC motory,
🟢  využití kondenzačního tepla z chlazení (pro vytápění jiné části budovy pomocí chladící jednotky pro přechodné období a odvlhčování),
🟢  komunikativní řešení MaR ve fitoutech pro integrované řízení UTCH/VZT (včetně útlumových režimů a regulace vzduchu podle CO2),
🟢  regulace ¼ h maxima integrovaná do MaR včetně nabíjecích stanic elektromobilů,
🟢  výtahy s rekuperací elektrické energie,
🟢  přirozené provětrání atria pomocí termického vztlaku (komínovým efektem),
🟢  podružné měření spotřeb energie a vody,
🟢  oběhová čerpadla s automatickým frekvenčním řízením.

 

LEED: V certifikačním systému LEED má ke konci června 2020 v ČR uzavřenou certifikaci celkem 44 novostaveb a dalších 53 projektů je registrováno, jsou tedy v projekční nebo výstavbové fázi. Další doposud neregistrované projekty jsou v přípravě. V LEED verzi 4 je doposud certifikována zatím jediná budova.

BREEAM: V certifikačním systému BREEAM je konci června 2020 v ČR certifikováno celkem 80 novostaveb, z toho je pouze 30 administrativních budov. Naprostá většina certifikovaných novostaveb v systému BREEAM jsou logistické a industriální haly.