Na tomto webu jsou soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie. Více zde |

FOTOVOLTAIKA na MĚSTSKÝCH STŘECHÁCH v BRNĚ a v PRAZE:

Pokud jste nestihli velmi zajímavý webinář Aliance pro energetickou soběstačnost – AliES a Svaz moderní energetiky na téma „Fotovoltaika na městských střechách: směřují Praha a Brno k energetické soběstačnosti?“, prezentace jsou zde: https://lnkd.in/dDbdsUj. Odkaz na záznam je v komentáři.

Odborný odhad realizovatelného potenciálu střešních FVE v Praze a okolí je z dílny EkoWATT CZ. Bylo nám ctí se účastnit této akce.

Zde původní post:

Aliance pro energetickou soběstačnost – AliES 124 sledujících uživatelů 1 týden •

před 1 týdnem

„Jdeme cestou podpory zelené energie vyrobené na brněnských střechách, a to nejen na budovách ve vlastnictví města, ale i těch v soukromém vlastnictví,“ říká 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (Magistrát města Brna). Pozadu není ani Magistrát hl. m. Praha: „Praha vlastní okolo 400 školských budov. Vytipovali jsme zatím přibližně sto, kterých by se právě mohly týkat energetické úspory. V rámci těchto úspor bychom chtěli vlastně nejenom ošetřit obálku budovy, to znamená lepší izolace a podobně, ale i využít například střech budov k tomu, abychom na ně instalovali obnovitelné zdroje energie, tedy typicky solární panely,“ říká Vit Simral.

O plánech Praha a Brna v solární energetice se můžete dozvědět 23. března od 16:00 na webináři, který pořádáme ve spolupráci se Svaz moderní energetiky a Solární asociace. Mezi další hosty patří Jiří BeranovskýMiroslav CaldaDavid MartinekMartin SedlakMartin Madej. Akci moderuje Marie Bastlová. Přihlásit se můžete zde: https://lnkd.in/d63-8gu

https://lnkd.in/dVFjRa7