Na tomto webu jsou soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie. Více zde |

O EkoWATTu

O EkoWATTu

EkoWATT je přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí. Založena byla v roce 1990 jako nevládní nezisková organizace (občanské sdružení). Za dobu svého fungování se EkoWATT vyvinul v profesionální poradenskou a expertní společnost, jejíž výsledky jsou oceňovány v českém i mezinárodním měřítku. Naše poradenská střediska EKIS patří mezi nejnavštěvovanější a nejlépe hodnocená v ČR.

Vize, poslání

 

Vizí EkoWATTu je energetická soběstačnost budov, obcí, měst a regionů, a také výrobních provozů a dalších energetických systémů. Soběstačnost energetických služeb musí být v budoucnosti trvale udržitelná a každému dostupná. Naše vize je na současnou dobu sice odvážná, nicméně do budoucna perspektivní a jediná možná.

Posláním EkoWATTu je podporovat účinné a ekologicky šetrné využívání energetických zdrojů. Poskytujeme kvalitní a nezávislé poradenství. Pomáháme klientům k lepšímu a efektivnímu rozhodování. Chceme být spolehlivým poradenským partnerem. Inovujeme – děláme věci, které ještě nejsou.

Činnost EkoWATTu

 

K naplnění svého poslání se EkoWATT věnuje zejména těmto aktivitám:

Od roku 1996 EkoWATT poskytuje bezplatné energetické poradenství v rámci sítě Energetických konzultačních a informačních středisek (EKIS) a provozuje středisko EKIS v Praze a v Českých Budějovicích. Je také provozovatelem specializovaného energetického portálu www.energetika.cz.

Naše služby využívají například architekti a projektanti, státní instituce a neziskové organizace, města a obce, školy a nemocnice, výzkumné ústavy, bytová družstva a vlastníci nemovitostí, podnikatelé, firmy, zemědělské a průmyslové podniky, zahraniční a mezinárodní instituce a výzkumná centra a také široká veřejnost.

Hlavní hodnoty a principy naší činnosti

 

V roce 1996 EkoWATT obdržel cenu The Sasakawa Peace Foundation Environmental Award za projekt Ekologizace a optimalizace energetického hospodářství obce Boží Dar.

Náš team